مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

بسیاری از هنرمندان حوزه موسیقی از ساند کلاد برای منتشر کردن آثارشان استفاده می‌کنند. این پلتفرم به‌خاطر قابلیت‌های رایگان فراوانی که دارد، در میان ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و مخاطبان بسیاری دارد. سوالی که ممکن است برای بسیاری از هنرمندان تازه‌کار پیش بیاید، این است چگونه می‌توان ویو میلیونی ساند کلاد گرفت و شنوندگان بیشتری برای موزیکی که ساخته شده است پیدا کرد؟ در ادامه‌ی این مطلب از آکادمی مهآر، به‌صورت کامل به این موضوع پاسخ خواهیم داد.

بسیاری از هنرمندان حوزه موسیقی از ساند کلاد برای منتشر کردن آثارشان استفاده می‌کنند. این پلتفرم به‌خاطر قابلیت‌های رایگان فراوانی که دارد، در میان ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و مخاطبان بسیاری دارد. سوالی که ممکن است برای بسیاری از هنرمندان تازه‌کار پیش بیاید، این است چگونه می‌توان ویو میلیونی ساند کلاد گرفت و شنوندگان بیشتری برای موزیکی که ساخته شده است پیدا کرد؟ در ادامه‌ی این مطلب از آکادمی مهآر، به‌صورت کامل به این موضوع پاسخ خواهیم داد.

ساند کلاد چیست؟

ساند کلاد یک پلتفرم اشتراک‌ موسیقی است که هنرمندان مستقل می‌توانند بدون پرداخت هزینه، موزیک‌هایی که ساخته‌اند را منتشر کنند. ساند کلاد از هیچ‌کدام از طرفین (هنرمند و شنونده) هزینه‌ای دریافت نمی‌کند و این موضوع را می‌توان بزرگ‌ترین‌ نقطه قوت این پلتفرم دانست. البته برای گوش دادن به یکسری از موزیک‌ها، نیاز به تهیه اشتراک +GO می‌باشد اما برای اغلب موزیک‌ها هیچ‌گونه محدودیتی درنظر گرفته نشده است. شما نیز می‌توانید با ساخت یک حساب کاربری در ساند کلاد، هم به‌عنوان هنرمند و هم‌ به‌عنوان یک مخاطب از قابلیت‌های‌ این پلتفرم استفاده کرده و لذت ببرید. موزیک‌هایی که لایک می‌کنید یا به اشتراک می‌گذارید، در حساب کاربری شما به ثبت رسیده و بدین‌صورت می‌توانید در هر زمان و هرمکان به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

یکی از نقاط قوت ساند کلاد که برای فعالان حوزه موسیقی بسیار اهمیت دارد، تنوع بالای آهنگ‌های این پلتفرم است. اگر به دنبال ایده نیز می‌گردید، ساند کلاد می‌تواند مرجع بی‌نظیری باشد. از آهنگسازی تئاتر گرفته تا انواع بیت رپ، در کالکشن این پلتفرم وجود دارند.

 

چرا دریافت ویو میلیونی ساند کلاد اهمیت بالایی دارد؟

باتوجه به این‌که ایرانیان زیادی از ساندکلاد استفاده می‌کنند، به‌دست آوردن ویو میلیونی ساند کلاد می‌تواند گامی بزرگ در رسیدن به اهداف هنرمندان باشد. هنگامی یک موزیک ویو میلیونی می‌گیرد، در لیست بهترین‌های ساند کلاد قرار گرفته و نه‌تنها برای مخاطبان ایرانی، بلکه برای مخاطبان خارجی نیز به‌نمایش در می‌آید. بدین‌ترتیب می‌توان شهرت بین‌المللی خوبی نیز کسب کرد. تاکنون موزیک‌های ایرانی زیادی بوده‌اند که با دریافت ویوهای بالا، توانسته‌اند در لیست بهترین‌های کشورهای خارجی نیز به‌نمایش درآمده و مخاطبان بین‌المللی نیز کسب کنند.

راز ویو میلیونی ساند کلاد

راز ویو میلیونی ساندکلاد چیست؟

جدا از کیفیت و جذابیت موزیکی که ساخته شده است، اشترک‌گذاری موزیک را می‌توان مهم‌ترین راز ویو میلیونی ساند کلاد دانست. هنگامی که یک کاربر موزیک به‌خصوصی را بازانتشار می‌کند یا این‌که داخل یک پلی‌لیست قرار می‌دهد، دنبال‌کنندگان آن کاربر یا پلی‌لیست، موزیک را داخل صفحه اصلی اپ مشاهده کرده و می‌توانند به آن گوش دهند؛ اما چه چیزی سبب می‌شود که در پلی‌لیست‌های پرمخاطب به‌اشترک گذاشته شد و ویو میلیونی ساند کلاد دریافت کرد؟

بعضی از افرادی که پلی‌لیست‌های پرمخاطب دارند، با دریافت هزینه موزیک را به اشتراک‌ گذاشته تا مخاطبان بیشتری آن را بشنوند. این روش به‌عنوان نوعی تبلیغ در ساند کلاد شناخته می‌شود و حتی گاهی اوقات آرتیست‌های پرمخاطب نیز برای به‌دست آوردن شنوندگان بیشتر، از این روش استفاده می‌کنند.

 

نحوه انتخاب پلی‌لیست مناسب

برای دریافت ویو میلیونی ساند کلاد، باید موزیک مورد نظر در یک پلی‌لیست مناسب به اشتراک گذاشته شود. برای مثال، اگر در سبک رپ فعالیت می‌کنید، باید موزیکی که ساخته‌اید در پلی‌لیستی بازنشر شود که مرتبط با سبک رپ باشد. درصورت انتخاب پلی‌لیست نامناسب، نه‌تنها موزیک ویو مناسبی دریافت نمی‌کند، بلکه ممکن است به‌خاطر ناسازگار بودن با سلیقه مخاطبان امتیاز خوبی را از نظر الگوریتم‌های ساند کلاد دریافت نکند.

نکته دیگری که جدا از سبک باید درنظر داشته باشید، ملیت دنبال‌کنندگان پلی‌لیست است. موزیک آرتیست‌های ایرانی باید در پلی‌لیستی منتشر شود که مخاطبان ایرانی زیادی داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هر اقدام، فهرستی از بهترین پلی‌لیست‌ها را ایجاد کرده و سپس به بررسی دقیق هرکدام از آن‌ها بپردازید.

لازم به ذکر است که هیچ تفاوتی بین سبک‌های مختلف موسیقی نبوده و حتی اگر در رشته آهنگسازی نیز فعالیت می‌کنید، پلی‌لیست‌های زیادی وجود دارند که با بازنشر قطعات آهنگسازان، به دیده شدن ایشان و دریافت پیشنهادات کاری بیشتر کمک می‌کنند.

 
چگونه پلی لیست مناسب انتخاب کنیم؟

نحوه درخواست از مالک پلی‌لیست

بعد‌ از این‌که فهرستی از بهترین پلی‌لیست‌ها را تهیه کردید، باید با مالکان آن‌ها ارتباط گرفته و نسبت به مذاکره برای قیمت اقدام کنید. معمولا اغلب پلی‌لیست‌هایی که درزمینه اشتراک گذاری موزیک و دریافت ویو میلیونی ساند کلاد فعالیت می‌کنند، اطلاعات ارتباطی خود را نیز داخل اطلاعات پلی‌لیست قرار می‌دهند و می‌توانید از این طریق با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. بعد از برقرای ارتباط و توافق سر قیمت، موزیک شما توسط ایشان بازنشر می‌شود و فرآیند ویو گرفتن در ساند کلاد آغاز می‌گردد.

ویو میلیونی ساند کلاد را به مهآر بسپارید!

یکی از مشکلاتی که بسیاری از هنرمندان با آن روبرو هستند، این است که به‌خاطر تجربه کمی که دارند نمی‌توانند مناسب‌ترین پلی‌لیست‌ها را انتخاب کرده یا این‌که به‌خوبی با مالکان این پلی‌لیست‌ها دررابطه با قیمت مذاکره کنند. اگر شما نیز قصد دارید تا از این روش برای تبلیغ در ساند کلاد استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که با آکادمی مهآر ارتباط برقرار کرده و این کار را به افرادی حرفه‌ای بسپارید. آکادمی مهآر با بهره‌گیری از تجربه طولانی خود در صنعت موسیقی، این توانایی را دارد تا موزیکی که ساخته و منتشر کرده‌اید را در مدت‌زمانی کوتاه به یکی از پربازدیدترین موزیک‌های ساند کلاد بدل سازد.

کلام آخر

ساند کلاد به‌عنوان یکی از بهترین و پرمخاطب‌ترین پلتفرم‌های اشتراک موسیقی شناخته شده و نقش مهمی در پیشرفت هنرمندان ایفا می‌کند. آرتیست‌های مختلف برای گرفتن ویو در این پلتفرم می‌توانند از روش‌های زیادی استفاده کنند اما برای دریافت ویو میلیونی ساند کلاد، بهترین راه افزایش میزان اشتراک‌گذاری موزیک است. برای این‌کار، می‌توان با مالکان و سازندگان پلی‌لیست‌های مختلفی که در ساند کلاد قرار دارند ارتباط گرفت و با پرداخت هزینه، از ایشان درخواست کرد که موزیک را در پلی‌لیست خود بازنشر کند.

سوالات متداول

- آیا دریافت ویو میلیونی ساند کلاد از طریق انتشار پولی در پلی‌لیست‌ها کاری اخلاقی است؟

بله؛ این کار یکی از مرسوم‌ترین کارهای تبلیغاتی بوده و از نظر اخلاقی و قانونی هیچ‌گونه ایرادی به آن وارد نیست. حتی هنرمندانی که مخاطبان زیادی نیز دارند از این روش برای پیدا کردن شنوندگان بیشتر استفاده می‌کنند.

بسته به این‌که تعداد مخاطبان پلی‌لیست چقدر باشد، هزینه نیز می‌تواند متفاوت باشد. اگر قصد تبلیغ در ساند کلاد را دارید و می‌خواهید این کار را در اقتصادی‌ترین حالت ممکن انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم که با آکادمی مهآر تماس بگیرید.

بله؛ اگر این کار طبق یک استراتژی درست انجام شده و پلی‌لیست‌هایی مناسب انتخاب شوند، قطعا ویو میلیونی خواهد شد.