مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

در دنیای مدرن امروز همه چیز از جمله آموزش و یادگیری معنای متفاوتی پیدا کرده است. شاید اگر یک یا دو دهه گذشته کسی از کلاس آنلاین آموزش موسیقی سخن می‌گفت باورپذیر نبود و نمی‌توانستیم تصور کنیم در خانه یا هر مکانی به غیر از آموزشگاه حضور داشته باشیم و به یادگیری بپردازیم. با وجود اینترنت و دنیای مجازی، مسیر یادگیری آنلاین هموار گشته و یکی از روش‌های محبوب در سرتاسر دنیا محسوب می‌شود. برگزاری آموزش آنلاین موسیقی و آموزش آنلاین رپ و آواز یکی از خدمات ویژه آموزشگاه آنلاین موسیقی مهآر بوده که توانسته توجه هنرجویان فراوانی را نسبت به خود جلب کند.

مزایای آموزش آنلاین موسیقی

شاید برای برخی از افراد این سؤال مطرح شود که آیا کلاس آنلاین آموزش موسیقی می‌تواند به اندازه کلاس حضوری بازدهی داشته باشد؟ باید بگوییم از آنجایی‌که یادگیری موسیقی سمعی و بصری بوده و فضای مجازی قابلیت به اشتراک گذاری هر دو را دارد، بنابراین نه تنها می‌تواند به اندازه آموزش حضوری مفید باشد، بلکه از مزایای بیشتری نیز برخوردار بوده که به شرح زیر هستند:

پرداخت هزینه کمتر

آموزشگاه آنلاین موسیقی معمولا هزینه کمتری نسبت به آموزش حضوری دریافت می‌کند و شما می‌توانید با پرداخت وجه کمتر به همان اندازه‌ی آموزش حضوری و یا کلاس خصوصی، آموزش ببینید.

مزایای کلاس انلاین موسیقی

صرف زمان کمتر

امروزه با وجود ترافیک بالای شهری برای رفتن به هر مکانی باید ساعت‌ها وقت صرف کرد و این امر گاهی اوقات باعث می‌شود افراد از انجام برخی امور منصرف شوند. کلاس آنلاین موسیقی به شما این امکان را می‌دهد که در خانه و یا محل کار خود از آموزش بهره‌مند شوید و زمان با ارزش خود را ذخیره سازید.

امکان ضبط آموزش

برخی از هنرجویان مبتدی برای نواختن و تمرین دچار استرس می‌شوند و این مسئله گاهی اوقات باعث می‌شود که آنان به ادامه کلاس نپردازند و از یادگیری منصرف شوند؛ اما کلاس آنلاین موسیقی این مشکل را برطرف کرده و هنرجو می‌تواند راحت‌تر و بدون اضطراب، تنها برای استاد خود شروع به نواختن ساز کند.

استرس کم‌تر و راحتی بیش‌تر

گاهی اوقات هنرجویان برخی از نکات آموزشی را پس از کلاس فراموش می‌کنند و به خاطر آوردن آن برایشان مشکل است. کلاس آنلاین آموزش موسیقی امکان ضبط و ذخیره سازی در کامپیوتر را فراهم می‌سازد و در صورت نیاز هنرجویان می‌توانند کلاس‌ها را بازبینی نمایند. این عمل باعث یادگیری عمیق‌تر هنرجویان نیز می‌گردد.

لازم به ذکر است که مزایای عنوان شده، آموزش آنلاین رپ و آواز را نیز شامل می‌شوند. اگر شما نیز می‌خواهید به یادگیری آهنگسازی، میکس و مستر و یا رپ و آواز بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم که کلاس آنلاین موسیقی مهآر را از دست ندهید.

معایب کلاس آنلاین آموزش موسیقی

در کنار مزایای فراوان آموزش آنلاین موسیقی، یک عیب نیز وجود دارد و آن هم دررابطه با صدا و تصویر است. در دوره‌های آموزش حضوری هنرجو می‌توانید خیلی واضح حرکات استاد را ببیند و صدای ساز را با کیفیت مطلوب بشنود، اما در دوره‌های آموزشی آنلاین گاهی اوقات به دلیل پایین بودن سرعت نت، کیفیت صدا و تصویر مطلوب نبوده و آموزش هنرجو را با چالش روبه‌رو می‌سازد. این مشکل را می‌توان با دریافت اینترنت پر سرعت و برگزاری کلاس در ساعاتی که ترافیک نت کم‌تر است تا اندازه‌ای برطرف کرد.

البته باتوجه به قابلیت ذخیره کلاس‌ها، این موضوع چندان مشکل‌ساز نخواهد بود. هنرجو می‌توانند بعد از کلاس بخش‌هایی که صدا و تصویر کیفیت پایینی داشته‌اند را مجددا مشاهده کند. همچنین صدا و تصویر بی‌کیفیت در بسیاری از بخش‌های کلاس ازجمله بخش آموزش تئوری موسیقی تأثیر ندارد.

خصوصیات یک آموزشگاه آنلاین موسیقی

ویژگی های یک آموزشگاه آنلاین موسیقی خوب

هنگامی‌که افراد تصمیم می‌گیرند به‌صورت آنلاین به یادگیری موسیقی بپردازند، اولین چالشی که با آن روبه‌رو می‌شوند انتخاب آموزشگاه است؛ چراکه یادگیری حرفه‌ای موسیقی از اهمیت بسیاری برخوردار است و یک آموزشگاه خوب می‌تواند در روند آموزش اصولی مؤثر باشد. ویژگی‌های یک آموزشگاه آنلاین موسیقی خوب عبارت‌اند از:

  • مدیریت خوب و توانمند
  • همکاری با اساتید برجسته و مجرب
  • ارائه خدمات آموزشی برای همه گروه سنی
  • توانایی ایجاد انگیزه و شوق برای هنرجویان
  • استفاده از روش‌های جدید آموزشی
  • ارائه مشاوره رایگان به هنرجویان
  • پشتیبانی و پاسخگویی مداوم
  • دریافت هزینه مناسب و معقول

آموزشگاه آنلاین موسیقی مهآر همواره در تلاش است تا بهترین خدمات ممکن را به هنرجویان خود ارائه داده و علاوه‌بر سطح تکنیک، سطح علمی موسیقی ایشان را نیز افزایش دهد.

سخن آخر

شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین برای بیش‌تر افراد ناشناخته نیست اما در مورد موسیقی موضوع کمی متفاوت است. برخی افراد از بازدهی آن مطمئن نیستند و تصور می‌کنند برای یادگیری حتما باید به‌صورت حضوری آموزش ببینند. ما در این مطلب سعی داشتیم افراد علاقمند به موسیقی را با آموزش آنلاین آشنا سازیم و با عنوان کردن مزایای آن، این افراد را به شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین تشویق نماییم تا ایشان نیز بتوانند از این مزایا بهره‌مند شوند. امیدواریم مطالب گفته شده مفید واقع شده باشند.

سوالات متداول

آیا آموزش آنلاین برای همه آلات موسیقی امکان‌پذیر است؟

بله. شما نوازنده هر گونه آلات موسیقی که باشید می‌توانید از دوره‌های آموزشی آنلاین بهره‌مند شوید.

خیر. شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین موسیقی مانند حضوری بوده و تفاوتی در روش آموزش وجود ندارد.

شما می‌توانید با جستجو در فضای مجازی، بررسی نظرات هنرجویان و انتظارات خود از یک دوره آنلاین به انتخاب خوبی برسید. مؤسسه مهآر، یکی از بهترین آموزشگاه‌های موسیقی آنلاین کشور است.

بله. با توجه به مزایای فراوان آموزش آنلاین اگر از امکاناتی مانند اینترنت پر سرعت و کامپیوتر شخصی برخوردار هستید، پیشنهاد ما گذراندن دوره‌های آموزشی آنلاین است.